Sortowniki Tradycyjne Zsypowe

SERIA RC

Seria najpopularniejszych zsypowych sortowników optycznych. RC jest uniwersalnym sortownikiem którego możliwości sortowania materiałów suchych są w zasadzie nieograniczone. Sortowniki tej serii charakteryzują się dużą dokładnością czyszczenia, wysoką stabilnością oraz niezawodnością.

SERIA I

Seria sortowników wyposażonych w kamery podczerwone. Kamery IR zbudowane z arsenku InGaAs charakteryzują się dużo wyższą możliwością obioru światła podczerwonego niż tradycyjne kamery zbudowane z krzemu. Kamery IR  rozpoznają różnicę w zawartości wilgoci w materiale, przez co znakomicie znajdują zastosowanie do oddzielania np. łupinek od orzechów lub ciał obcych z produktów rolnych. Seria I posiada również tradycyjne kamery kolorowe dzięki czemu możemy za jednym razem wykonywać sortowanie kolorystyczne jak i materiałowe.

sortownik optyczny

SERIA GI

Seria sortowników optycznych ze specjalnym zastosowaniem w recyklingu tworzyw sztucznych. Podobnie jak seria I sortowniki te są wyposażone w kamery podczerwone których matryce są wykonane z InGaAs, przez co są w stanie pracować na większym zakresie fal świetlnych. W przypadku recyklingu kamery IR są w stanie rozpoznać obiekty o tych samych kolorach ale wykonanych z różnych materiałów (np. PP od PCV). Sortowniki GI* są wyposażone zarówno w układy dla światła widzialnego jak i światła podczerwonego dzięki czemu możemy odrzucać jednocześnie kolory jak i niepożądane materiały.

Przykłady sortowania

SERIA GU

Seria specjalistycznych sortowników optycznych do stosowania w recyklingu tworzyw sztucznych. Seria V różni się od pozostałych serii sortowników optycznych przez zastosowanie źródła światła ultrafioletowego. Dzięki UV jesteśmy w stanie oddzielać materiały fluorescencyjne oraz materiały przestarzałe.

SERIA GV

Seria sortowników optycznych do stosowania w recyklingu tworzyw sztucznych. Seria U jest podobna do serii RC, aczkolwiek jest lepiej przystosowana do sortowania tworzyw sztucznych, przez co uzyskiwana jest lepsza jakoś sortowania plastiku oraz większa wydajność. Seria U wyposażona jest tylko w sensory RGB przez co możliwe jest sortowanie tylko kolorystyczne a nie tak jak w przypadku sortowników GI kolorystyczne oraz materiałowe.